donderdag 27 juni 2013

GAMCO Global Gold, Natural Resources & Income Trust by Gabelli

WIE ZEGT ER DAT GOUD GEEN INTREST OF DIVIDEND OPLEVERT…?


Beleggen in goud wordt vaak afgeraden om dat goud dood kapitaal is het brengt met andere woorden niks op.
De goudprijs is de laatste jaren enorm gestegen de goudmijn aandelen daarintegen verloren terrein.
De laatste tijd staat de goudprijs ook onder druk de koers is in een 8tal maanden gedaald van 1900USD naar 1200USD per ons.
Voor velen een domper op de feestvreugde zowel de goudprijs als de goudmijnen kregen ferme klappen.
Dit alles bij elkaar genomen zorgt voor de dividendbelegger een buitenkansje .


GGN Dividend Geschiedenis & beschrijving - Gamco Global Gold,
 Natural Resources & Income Trust Door Gabelli

Gabelli Global Gold Natural Resources & Inkomen is een niet-gediversifieerde, closed-end management 
investeringsmaatschappij.Primaire beleggingsdoelstelling van de Trust is om een ​​hoog niveau van lopende
inkomsten te bieden. Secundaire doelstelling investering van de stichting is om vermogensgroei in 
overeenstemming met de strategie van de stichting en de primaire doelstelling streven.
 Onder normale marktomstandigheden zal het Trust proberen om haar doelstellingen te bereiken
 door te investeren 80% van zijn activa in aandelen van ondernemingen die
 hoofdzakelijk in de goud-en natuurlijke hulpbronnen industrie├źn.


GAMCO Global Gold Natural Resources & Income Trust


De koers van dit fonds is gedaald naar 9.3$  Maar toch is het dividend zeer stabiel en nauwelijks gewijzigd dit maakt dat het dividend gestegen is tot 16% op jaarbasis.
Het dividend wordt maandelijks uitbetaald .
Rekening houdend met een bronbelasting van 15% en in Belgie een roerende voorheffing van 25%
is het netto rendement nog steeds meer dan 10%
Voor wie een hoge bron van lopende inkomsten zoekt op lange termijn een ideaal instap moment.

Het ticker symbool van dit fond is : GGN en noteert op Nyse

De top 10 posities van het fonds.
Barrick Gold Corp1,630,00047,922,0003.609%
Randgold Resources Ltd488,00041,958,2403.160%
Goldcorp Inc1,200,00040,356,0003.039%
Newmont Mining Corp824,50034,538,3052.601%
Newcrest Mining Ltd1,576,72533,111,2252.493%
Royal Gold Inc455,07732,324,1192.434%
Baker Hughes Inc686,32531,852,3432.399%
Anadarko Petroleum Corp355,00031,044,7502.338%
B 0 05/02/1330,92530,921,2722.329%
B 0 05/16/1330,01530,013,1242.260%


Prijs grafiek

         Grafiek voorde Gabelli Global Gold, Natural Resources & Income Trust (GGN)

Dividend geschiedenis

GGN Dividend Geschiedenis Grafiek


DatumDiv *
06/12/130.120
05/14/130.120
04/12/130.120
03/12/130.120
02/11/130.120
01/14/130.120
12/12/120.120
11/13/120.120
10/15/120.120
09/12/120.140
08/15/120.140
07/13/120.140
06/13/120.140
05/14/120.140
04/12/120.140
03/14/120.140
02/10/120.140
01/12/120.140
12/09/110.140
11/10/110.140
10/13/110.140
09/14/110.140
08/15/110.140
07/13/110.140
06/14/110.140
05/12/110.140
04/12/110.140
03/15/110.140
02/09/110.140
01/12/110.140
12/10/100.140
11/10/100.140
10/13/100.140
09/14/100.140
08/13/100.140
07/14/100.140
06/14/100.140
05/13/100.140
04/14/100.140
03/15/100.140
02/09/100.140
01/12/100.140
12/10/090.140
11/10/090.140
10/14/090.140
09/14/090.140
08/13/090.140
07/15/090.140
06/12/090.140
05/12/090.140
04/14/090.140
03/13/090.140
02/10/090.140
01/13/090.140
12/10/080.140
11/10/080.140
10/15/080.140
09/12/080.140
08/13/080.140
07/15/080.140
06/12/080.140
05/13/080.140
04/14/080.140
03/13/080.140
02/12/080.140
01/14/080.140
12/27/070.250
12/10/070.140
11/13/070.140
10/15/070.140
09/12/070.140
08/15/070.140
07/13/070.140
06/13/070.140
05/14/070.140
04/12/070.140
03/14/070.140
02/09/070.140
01/12/070.140
12/27/060.060
12/11/060.140
11/13/060.140
10/13/060.140
09/13/060.140
08/15/060.140
07/13/060.140
06/14/060.140
05/12/060.140
04/11/060.140
03/15/060.140
02/09/060.140
01/12/060.140
12/28/050.180
12/13/050.140
11/10/050.140
10/13/050.140
09/14/050.140
08/15/050.140
07/13/050.140
06/14/050.140